logo

מלחמת הכוכבים

star wars PDF להדפסה

star wars – טליק לזר

מכשירי חשמל, ברזים ומכוניות נוהגים להתקלקל אצלנו בבית באופן קבוצתי. כמה ביחד, כאילו מדובר בשביתה שהכריז ועד עובדי מוצרי החשמל, בראשות מיקרו ניסנקורן. השבוע זה קרה למכונת הכביסה ולמזגן, פלוס הצפת מים מתחת לכיור, שלגביה עדיין מתקיימת ועדת חקירה ממלכתית לגילוי האשמים.

הגברת הראשונה, שהיא אישה רצינית שלא מאמינה בצירופי מקרים, נוהגת לייחס אירועים מהסוג הזה לכוחות שמימיים בכלל ולכוכב הלכת מרקורי בפרט. היא טוענת, בהסתמך על מקורות אמינים כמו ההורוסקופ שהיא מקפידה לקרוא בעיתון, שכאשר מרקורי ברטרו, כלומר בנסיגה, זה גורם לשורת אירועים שליליים, ובהם קלקול סדרתי של מכשירי חשמל ביתיים. בזמן שאותו מרקורי בבאסה, גם לא כדאי להתחיל עבודה חדשה, לגשת לראיונות, לרכוש רכב, לחתום על הסכמים, להתחתן, להיכנס לניתוח, להוציא דיסק, לעבור בית או לגשת למכרז חשוב.

מכיוון שאני שמח לכל נימוק, קוסמי יותר או פחות, שיעזור לי לא לעשות דברים, האינסטינקט הראשוני שלי היה לזרום עם הגברת ולהשתמש באותו כוכב הפכפך כתירוץ להתחמק מכל מטלה המושלכת לכיווני. להסביר שזה לא הזמן ללכת לסופר, לנקות את הבית או להוציא עלים מהמרזבים, "אישית אני מת לעשות את זה, אבל מרקורי לא בעניין ונראה לי שזה ממש יבאס אותו. נחכה שהוא יתאושש, ואז אני בטוח שהוא ישמח גם לנקות לנו בעצמו את המרזב".

מבחינתי מרקורי זה רק פרדי מלהקת קווין, ואני תמיד שמח שיש לו רטרו. כשאני רואה מפה אסטרולוגית עם חיצים לכל מיני כיוונים, אני בטוח שבעוד רגע מתחיל משחק "חפש את המטמון", ונועל נעלי פלדיום.

כמובן אין לי שום ידע או עניין בנושאי אסטרולוגיה, מבחינתי מרקורי זה רק פרדי מלהקת קווין, ואני תמיד שמח שיש לו רטרו. כשאני רואה מפה אסטרולוגית עם חיצים לכל מיני כיוונים, אני בטוח שבעוד רגע מתחיל משחק "חפש את המטמון", ונועל נעלי פלדיום.

בעיקר אני לא מת על המבט המתנשא והידעני של הגברת ושאר מאמיני האסטרולוגיה בשעה שהם תולים כל התנהגות בלתי צפויה של אדם או מכשיר חשמלי בתזוזה של כוכב.

אני: שמעת ששלמה עזב את אשתו הטרנטה ועבר לגור עם דוגמנית שבדית בשווייץ?

היא (עם המבט): ברור, הם היו מזל אריה עם אופק דלי, מה ציפית?

 

עם זאת, התבוננות בכמה התרחשויות ברחבי הגלובוס (וגם אצלי בבית) מבהירה שמשהו קורה בעולם, והוא לא מעיד על עודף יציבות ושפיות. טראמפ וקים ג'ונג־און הולכים מכות בטוויטר, סופות משתוללות בארה"ב, ירי נורא בווגאס, ליצנים עושים לנו בההה ברחובות, ובעיקר – מכונת כביסה ומזגן מפסיקים לעבוד ממש ביחד. במצב המבולגן והלא רציונלי הזה, אפילו אסטרולוג יכול להראות כמו מבוגר אחראי עם הסברים הגיוניים.

אבל אם חובבי הכוכבים מטילים את האשמה בכשלי מכונת הכביסה שלי על מרקורי (ולא, נגיד, על האינסטלטור שהיה אצלי לפני חודש ונראה לי בנסיגה מתמדת), אני מצפה שייקחו אחריות עד הסוף. הגיע הזמן לספק לכל מכשיר חשמלי תאריך לידה (או ייצור), כך שנדע מה המזל שלו, ומקריאה בהורוסקופ של המיקרו (שהוא בטח מזל שור או דגים), נדע אם כדאי להפעיל אותו השבוע, או שעדיף להפשיר את השניצלים במייבש הכביסה.

בנוסף, לא צריך להיות גאון באסטרולוגיה כדי לדעת שמדיח ממזל דלי מוּעד לקצרים חשמליים, בעיקר אם הדלי מלא במים. חשמלאי עם הכשרה אסטרולוגית גם יידע להגיד לך שאין סיכוי שמייבש ממזל שור יעבוד באופן הרמוני עם מכונת כביסה בתולה.

אחרי שכבר השתכנעתי שהכל באשמת הכוכבים ושכל מה שאני צריך לעשות זה לחכות שמרקורי יתאושש או יתחיל לקחת פרוזאק, גיליתי שאני בעצמי ברטרו, כי מרקורי בכלל היה בנסיגה באפריל 2017. הבנתי שקלקולי המכשירים בבית נבעו מסיבות טכניות ויומיומיות בהרבה, אבל ליתר ביטחון התייעצתי עם חבר, שהסביר לי את תיאוריית "העלבת המכשירים".

לטענתו, מכשירי חשמל ביתיים מפתחים עם השנים רגשות וקשר למשפחה, וכשהם שומעים אותך אומר, תוך כדי פתיחת דלת המקרר, משהו כמו ״הגיע הזמן להחליף את הגרוטאה הזאת״, הם מבינים שאתה עומד לבגוד בהם ולהשליך אותם לכלבים, נעלבים ופורצים בשביתה. מבחינתם, לא רק שיש כאן פגיעה אישית במי שנתן למשפחה את השנים והקילו־ואטים הכי יפים שלו, אלא שמדובר באקט של גילָנוּת – אפליה של מכשיר ותיק על רקע גילו הקשיש.

לא מאמינים? השבוע הורדתי לאייפון שלי מערכת הפעלה חדשה, ומאז המכשיר עובד הרבה יותר לאט. אני בטוח שמדובר בהבעת עלבון של המכשיר בעקבות הסכין שתקעתי בגבה של מערכת ההפעלה הישנה.

 

מכיוון שמכשירי החשמל נהיים לא רק חכמים יותר אלא גם רגישים יותר, מומלץ להיזהר ליד שואב האבק ממשפטים בעלי ניחוח גזעני כמו ״חבל שקנינו את השחור, היינו צריכים ללכת על הבז'". החבר המשיך והסביר שאם אני רוצה לקבל את המיטב מהמכשירים שלי, כדאי שאדבר אליהם יפה ואכניס בהם מוטיבציה.

"זה כמו עם הילדים שלנו", הוא אמר בארשת מלומדת, "עברה התקופה שבה יכולנו להחזיק את בני הבית קצר ולתת להם הוראות. היום הם לוקחים אותנו כמובן מאליו ובקושי סופרים אותנו. לכן חשוב להעמיד אותם במקום כשצריך, אבל גם להיות קשוב לצרכים שלהם, אחרת שום דבר לא יעבוד״.

"איך אני מעמיד מכשיר חשמלי במקום?״ שאלתי את החבר שלי. ״פעם היה אפשר לתת בעיטה למכונת כביסה שנרדמה במהלך העבודה, והיא היתה מתעשתת. היום צעד כזה ייתפס כתקיפה אלימה, מה גם שבינך לבין המכשיר יש יחסי מרות, וזה בוודאי יוביל למחאות מצד ארגונים כמו 'תנו למכונות לחיות'".

״אתה צריך לפעול בחוכמה", אמר האיש. "אם המייבש עושה בעיות, תשאיר לידו, כאילו במקרה, מחשב שבו פתוח העמוד הראשי של 'זאפ השוואת מחירים'. הוא כבר יבין את הרמז ויחזור לתת עבודה״.

אם נסתכל מעט קדימה, נבין שזוהי רק ההתחלה. עם התקדמות הטכנולוגיה, הרכבים האוטונומיים, הטלוויזיות החכמות והמקררים שיודעים להזמין לבד מוצרים מהסופר, נהיה עדים לארגונים מקצועיים כמו אמ״כ (איגוד מייבשי כביסה), אלד״ש (ארגון למען דודי שמש) ועלזמ"ח (עמותה לזכויות מקררים חד־מיניים).

חושבים שאני לא נורמלי? כדאי שתקראו על הצלם שצילם קופים באינדונזיה, ואחד הקופים, המכונה נארוטו, חטף לו את המצלמה וצילם את עצמו. התמונה הפכה לאחד הסלפים המפורסמים בעולם, וארגון "טיפול אתי בבעלי חיים" תבע, בשמו של הקוף, לקבל את זכויות היוצרים על התמונה – כדי שיוכל לפתוח חשבון בנק ולהפקיד את התמלוגים המגיעים לו. ״החוק מגן על כל יצירה שברור מי המקור שלה, כולל כזו שנוצרה על ידי נארוטו", נכתב בכתב התביעה.

השופט דחה את התביעה, אבל הוא חכם על קופים. נראה אותו מעז לפסוק נגד טוסטר. הוא יצטער על זה בסנדוויץ' הראשון.

יאיר ניצני הוא בעל נפלא ואב לשלוש. . חבר בלהקת תיסלם מ1980 וחובב מזון עתיר קלוריות. ניהל את חברת התקליטים הד ארצי בשנות ה80, מגיש בטלויזיה, וברדיו ,מרצה ועורך טיקסי חתונה אזרחיים. הוא נפגש עם קהל בערב בשם״ הולך פזור״ ברחבי הארץ. סיפרו הראשון ״מרים גבה״ המבוסס על הטורים הפופולריים שכתב 12 שנים ב״ישראל היום״ יצא לאור באוגוסט 2014 המשרד 035617711 הרצאות: 0545444428 פניות בנושא תיסלם באתר הלהקה www.t-slam.com, יאיר מחתן - באתר טקסים html/יאיר-ניצני./http://www.tkasim.org.il

כתבו תגובה

*

captcha *