logo

אם תרצו, אין זו מזוודה

איור: עובדיה בנישו

להדפסה pdf

בחודשים האחרונים אחרי שהעולם סיים שנתיים של קורונה, כולנו רק רוצים לטוס, ולא משנה אם זה לטיול מאורגן באירופה הקלאסית, לבטן-גב באיזה חוף ביוון או לבטן-בטן במסעדות של איטליה. שום דבר לא יעצור אותנו, לא יוקר המחיה, לא מחירי הכרטיסים המטורפים ולא העובדה שבשדה התעופה נותרו שלושה עובדים מסכנים לטפל במאות טיסות צ׳רטר – מרוב תשוקה לצאת מפה אחרי כל הסגרים, הבדיקות והאלרועי פרייס, אנחנו מוכנים להכל, כולל לאפשרות הסבירה שברגע שמסרנו את המזוודה בנתבג אנחנו יכולים להפרד ממנה ומתכולתה לשלום ומי שזה לא מוצא חן בעיניו יכול ללכת לחפש את החברים ואת התחתונים שלו. כמו ילד שגדל ונסע עצמאית לטיול אחרי צבא, גם היא נוסעת מכאן לטיול משלה בארץ אחרת, ואם חיליק מגנוס לא ייסע לחלץ אותה כנראה שלא נראה אותה יותר לעולם. מסתבר שחלק מחברות הלואו קוסט פועלות היום ללא מחלקת שירות וללא קו טלפון ומאחוריהן יש מטוס  אחד, טייס אחד, דיילת אחת ובוט שגם הוא כבר שוקל להתפטר מרוב עומס.

אפל המציאה בזמנו את האייר טאג שמשמש עכשיו כאמצעי לאיתור המזוודה ושהביקושים אליו עלו ב 300 אחוז. לא בטוח שהאייר טאג יחזיר לך את המזוודה, אבל לפחות הוא יאפשר לך לדעת באיזו עיר מבלים הגרביים שלך בזמן שאתה תקוע בלי מברשת שיניים ובגדים להחלפה. נשאלת השאלה האם מזוודה שנוסעת לטיול סביב העולם צוברת נקודות טיסה והאם מזוודה שצברה מספיק נקודות יכולה לשדרג את עצמה למחלקת עסקים או ששם יכולות לטוס רק מזוודות ג׳יימס בונד. כמו שנראים שדות התעופה עכשיו יכול להיות שאני מעדיף להתקין מצלמה על המזוודה שלי, להשאר בבית וללוות אותה בחופשה שלה מסביב לעולם ומסביב למסוע בשדות תעופה שונים.

אחד הלהיטים של המצב החדש הוא הטרולי, מזדווה קטנה שאפשר להעלות למטוס בלי להסתכן באובדן. זה בתנאי שהגעת מספיק מוקדם לטיסה, כי אם אתה מהאחרונים יש סיכוי שגם לטרולי שלך כבר אין מקום והוא יועבר אחר חוסר כבוד לבטן המטוס ואז לא עשית כלום ואם מישהו יציע לך להשלים מניין בטיסה תשקול להצטרף ולהתפלל לשלום הטרולי שלך. במצב הנוכחי, הטרולי שודרג מכלי אחסון משלים למופע המרכזי,  נכנסו לתחום גם רעיונות ישראליים מתחום הקומבינה. נוסעים שעולים לטיסה עם ארבע שכבות של בגדים למרות ש30 מעלות בחוץ, ״כרית״ שהיא בעצם עוד דרך להביא בתוכה בגדים או שקית דיוטי פרי שמכילה את כלי הרחצה שלא נדחסו בטרולי. בעבר ראינו נסיונות להבריח סמים בקיבה ואולי בקרוב המשטרה תעצור ישראלים שבלעו מיכל קצף גילוח בניסיון להבריח אותו.

הטרולי מלמד אותנו להסתפק במועט, לארוז צפוף רק את מה שהכרחי ולעשות כביסה בכיור של המלון. למכורים לקניות הוא מספק תירוץ טוב להשלים בשופינג במדינת היעד את מה שלא נכנס לטרולי אבל צריך לזכור שגם אם רכשת בחול מזוודה כדי שיהיה איך לחזור עם כל מה שקנית שם, יש סיכוי שגם היא תעלם בטיסה חזרה ואז לא רק שלא עשית כלום גם איבדת דברים קצת יותר שווים.

יתרון נוסף של הטרולי הוא מהירות ההגעה ויציאה מהשדה. אתה לא צריך לחכות בתור למסירת המזוודה ולא להמתין לה אחרי הנחיתה במסוע ולנסות לזהות אותה בין עוד 20 מזוודות זהות, בתקווה שהיא לא פגשה בדרך איזה תיק לטיני חתיך וחתכה איתו לחופשה בקריביים. בעקבות המצב אני מזהה פה הזדמנות עיסקית ומציע ליזמים נועזים רעיון חדש. חנויות ובסטות בסגנון שוק בצלאל ויד שניה בשדות התעופה שבהן תוכל לרכוש מייד אחרי הנחיתה מזוודה מלאה בכל הדברים שלא יכולת להביא מהבית במחיר מוזל. בחזור תוכל להזדכות על כל מה שקנית ולטוס חזרה עם הטרולי המינימליסטי.

אופציה נוספת היא מעין שוק החלפות שבו אם למשל נחתת בפאריז וגילית שהמזוודה שלך נעלמה, תוכל לקבל במקומה מזוודה אחרת שהגיעה לשם למרות שהבעלים שלה בכלל נחת בהונולולו. בסופו של דבר הצרכים של כולנו דומים ולא צריכה להיות בעיה להתחלף, בכל מזוודה אפשר למצוא כמה טי שרטים, בגד ים, מכנסיים קצרים, כלי גילוח, דאודורנט ,בושם ואפטר שייב. כדי למנוע לקיחת מזוודה של אדם אקסטרה לארג על ידי אדם במידה סמול, ומסגרת מדינות השיתוף ברשתות החברתיות ,כל נוסע יכתוב מעכשיו על המזוודה את מידת הבגדים והנעליים שלו, כולל מינו וגילו, כדי שלא יווצר מצב שאיש עסקים בן שישים ייאלץ להגיע לפגישה העסקית שלו בביקיני מנומר. הסיווג ייעשה בקיצורים, למשל:

MLY =זכר לארג׳ צעיר

FSO = אישה סמול אולד

למיזם יקראו NB?NB, כלומר: אין בגדים? הנה בגדים!

האפליקציה יכולה לשבת על התשתית של טינדר ותהיה מבוססת מיקום.

לקמצנים במיוחד אפשר להציע מברשות שיניים להשכרה וחוט דנטלי מיד שנייה ושן שלישית מאנשים שהרגע עלו למטוס חזרה.

יתרון נוסף שמאפשר לדפוק את המערכת היא העובדה שגם תינוק בן שנתיים זכאי לקחת איתו טרולי. אני מניח שלא ירחק היום שבו חברות התעופה יבהירו שכדי להיות זכאי לטרולי כל נוסע יהיה חייב לסחוב אותו למטוס בעצמו או לפחות להסביר למה הטרולי של התינוק כולל בקבוק וויסקי ,סיגריה אלקטרונית וכלי גילוח.

מכיוון שבעקבות המצב כבר נוצר מחסור בטרולים מספרים לי שכל מיני יזמים זריזים מפתחים עכשיו מיזם לניסור מזוודות גדולות והפיכתם לארבעה טרולים, משהו שמזכיר את מה שעושים בעלי דירות בתל אביב שהופכים דירת שני חדרים לארבע דירות סטודיו לסטודנטים, עדיפות לרזים.

נוסף על כל ההנאות שכבר פורטו כאן, כל מי ששוקל נסיעה לחו״ל צריך לקחת בחשבון שהוא עשוי למצוא את עצמו בגל החום הקיצוני של אירופה, כולל למשל 40 מעלות באנגליה, מה שאומר שהתה המפורסם של השעה 5 עלול להראות פתאום כמו משקה צונן ומרענן. האנגלים, שלא מורגלים כמונו בטמפרטורות קיצוניות, מנסים להתארגן בהתאם ואפילו מציעים לג׳ינג׳ים, שסובלים יותר מכל אחד מהחום, כרטיס חינם לקולנוע. אבל במדינה שלא ממש מכירה את המושג מזגן, זה עשוי להיות קשוח.

תמיד התקנאנו בנימוס ובאיפוק האנגלי כפי שהוא נראה בפרלמנט או בהמתנה הסבלנית שלהם בתורים, בוודאי בהשוואה לעצבנות הים תיכונית, אבל השאלה האם קור הרוח הזה יישמר גם בחום הבלי רוח של התקופה הנוכחית. או שברגע שגם הם יתחילו להגיר זיעה ממקומות בגוף שעד היום הם לא היו מודעים לקיומם, הם יהפכו להיות דומים לנו בעוד דברים ותוך שנייה יחליפו את האקסיוז מי סיר ב-טוס לי מהעיניים למה מי אתה יא זבל.

כבעלי ניסיון ארוך ולח בתחום, להלן כמה טריקים ישראלים בסיסיים לימים החמים.

בימים כאלה מומלץ לרדת מהחליפות שלושה חלקים, אלא אם בשלושה חלקים הכוונה לבגד ים טנגה ושני כפכפים. העניבה המגפיים וגרבי הצמר שאתם כל כך מורגלים בהם יכולים להתאחסן בארון ואתם מזומנים לעבור למכנסיים קצרים, גופיות וסנדלים תנכיות ולשיר עם נועה קירל: זה רק אני הפאוץ׳, והחום של מנצ׳סטר.

גם הקטע עם הפאה הנוכרית הלבנה שעורכי הדין והשופטים נוהגים לחבוש בבתי המשפט עשוי לייצר הזעה מיותרת ובמקום זה אתם יכולים להגיע לאולם עם מה שמכונה אצלנו כובע טמבל (stupid hat). זה אכן נראה אדיוטי אבל אפקטיבי יותר מהצמר הארוך והשחור שעונדים שומרי המלכה שלכם.

חשוב להחנות את המכונית בצל ושווה גם לריב על זה עם שכן. כדאי גם לקחת בחשבון שבמהלך היום השמש זזה ולא יעזור גם אם תשאירו את האישה לשמור על השמש בחנייה. כשאתם נכנסים למכונית שעמדה בשמש זיכרו שבדקות הראשונות יש בה בערך את אותה טמפרטורה שיש על השמש כך שלא כדאי להשען אחורה. המושב לוהט והחולצה המיוזעת עשויה להדבק למושב. מומלץ להניח עליו מגבת שאותה כדאי לשמור בתא הכפפות. החום יוצר מתחים בין אנשים ואצלינו בישראל זה מתבטא במנהג האקזוטי של השלכת כסאות מסביב לבריכה, בעיקר כסאות של חברת כתר פלסטיק, שתשמח לספק לכם ולכל אירופה כסאות שכאלה ובהחלט עשויה להתגלות כמרוויחה הגדולה של גל החום הנוכחי.

יאיר ניצני הוא בעל נפלא ואב לשלוש. . חבר בלהקת תיסלם מ1980 וחובב מזון עתיר קלוריות. ניהל את חברת התקליטים הד ארצי בשנות ה80, מגיש בטלויזיה, וברדיו ,מרצה ועורך טיקסי חתונה אזרחיים. הוא נפגש עם קהל בערב בשם״ הולך פזור״ ברחבי הארץ. סיפרו הראשון ״מרים גבה״ המבוסס על הטורים הפופולריים שכתב 12 שנים ב״ישראל היום״ יצא לאור באוגוסט 2014 המשרד 035617711 הרצאות: 0545444428 פניות בנושא תיסלם באתר הלהקה www.t-slam.com, יאיר מחתן - באתר טקסים html/יאיר-ניצני./http://www.tkasim.org.il
  1. רחל רוטמן
    נהנית וצוחקת מכל פוסט של יאיר ניצני. תבורך ושבת שלום

כתבו תגובה

*

captcha *