logo

הצעות לסדר היום

הצעות לסדר - איור טל לזר

הצעות לסדר – איור טל לזר

 

אחרי קשיים לא מעטים, קיטרוגים ואיתרוגים הממשלה החדשה יצאה לדרך ועימה תקווה ליום חדש.  האופטימיים מאמינים שהיא תחזיק שלוש עד ארבע שנים, הפסימיים נותנים לה שנה. אני בעד 100 ימי חסד ואז נראה. מבט זריז על לוח החופשות מראה שאין הרבה זמן לעבוד. עוד רגע תשעה באב , אחר כך הרמדאן ,עיד אל פיטר, פגרת הקיץ, , ארט גרפונקל מגיע, אנגלברט המפרדינק חוזר, תחילת שנת הלימודים, שביתת מורים קטנה בשביל המסורת, ראש השנה, כיפור, סוכות, מתיחות בצפון, חנוכה והופ נגמר הזמן.

 

כדי לזרז עניינים החלטתי לעזור לממשלתנו ולחשוב על הצעות חוק חדשות, כדי שכבר מחר יהיה לחברי הכנסת עם מה לעבוד. הנה ההצעות בליווי כוכבית: המערכת לא אחראית לתוכן הדברים והאחריות על הקורא בלבד.

 

משרד הפנים.

כפי שראינו בחג שבועות, הסידור הזה של חג שמתחיל ביום שישי ונותן לנו כבונוס גם את שבת וראשון בדרך לסוף שבוע ארוך, עובד מצוין. כולנו יודעים כמה קשה היא שביזות יום א׳  עם הפקקים האינסופיים  ויום העבודה המדכדך. יום ראשון חופשי מקצר את השבוע והופך אותו ממעיק וארוך למקסים וקצר.  הבורסה ממילא סגורה, גם חצי מהבנקים וכנ"ל חברות ההייטק שעובדות מול חו"ל. המלצתי לשר הפנים- במקום 'יום ראשון דיכאון' עשה לנו 'יום ראשון שיגעון'. העם יריע לך והעולם (בעיקר הנוצרי) ימחא לך כפיים

 

משרד התקשורת

ההמלצה המרכזית שלי היא לאסור את הדיווחים בנושא סוריה עד הודעה חדשה. הדיווחים משם אינם מקדמים אותנו לשום מקום ורק מעלים את מפלס החרדה. לפני כשנתיים הבטיחו לנו שאסד עוד רגע נופל. אחר כך הגיעו דעאש, חיזבאללה, ג'בהת אל נוסרה, צבא סוריה החופשית והפשמרגה. אף אחד לא יודע מי נלחם נגד מי, מה הם רוצים ובאיזו שעה. החדשות המרעישות היחידות שקרו במזרח התיכון השנה זה שטל מוסרי עזב את ערוץ הילדים. אז לגבי סוריה עזבו אותנו עד שהעניינים יתבהרו סופית.

אם יש משהו שצריך לטפל בו ומיד זה איסור על לבישת בגדי רכיבה על אופניים שלא בזמן רכיבה.  אתה עומד בתור בסופר ופתאום נצמד אליך גבר בבגדים הדוקים שמעלים על נס את החבילה שהוא שומר במפשעה. אתה מנסה להסיט את מבטך אבל שוב ושוב אתה מתביית עליו ועל אשתו שמצטרפת בהפתעה  בגופיית רכיבה זרחנית. מדובר במטרד סביבתי והוא  חייב להפסק.

משרד התרבות והספורט.

אם יש משהו שצריך לטפל בו ומיד זה איסור על לבישת בגדי רכיבה על אופניים שלא בזמן רכיבה.  אתה עומד בתור בסופר ופתאום נצמד אליך גבר בבגדים הדוקים שמעלים על נס את החבילה שהוא שומר במפשעה. אתה מנסה להסיט את מבטך אבל שוב ושוב אתה מתביית עליו ועל אשתו שמצטרפת בהפתעה  בגופיית רכיבה זרחנית. מדובר במטרד סביבתי והוא  חייב להפסק.

 

 

משרד האוצר.

חברות הגז, קובי מיימון והחברות עם משה כחלון זו בהחלט בעיה אבל לא ה-בעיה. הבעיה היא הכסף הקטן שמצטבר לנו בצנצנת במטבח, במגירות ובתא הקטן שליד מוט ההילוכים באוטו. אם כולנו נחזיר את המטבעות האלו למדינה הגירעון הלאומי יקטן וגם בעיית הדיור תצטמצם, כי ברגע שהצנצנות עם הכסף הקטן יצאו מהבתים אנשים ירגישו פחות צפוף ולא ימהרו לעבור לדירות חדשות. אני מציע גם להטיל מס על אנשים שמדברים יותר מדי על ברלין. ״בברלין הקוטג׳ הרבה יותר זול, בברלין שכר דירה עולה חצי,  בברלין אני קונה חולצה כזאת ביורו וכיו"ב. נמאס כבר. המס יקרא "מס ברלין" ומי שייתפס משווה את ישראל לברלין יחטוף קנס במקום.

 

משרד התחבורה.

מעבר לבעיית הפקקים, תחבורה ציבורית בשבת, והחוסר ברכבת קלה או תחתית, שר התחבורה חייב לטפל במה שמטריד את רובנו וזה חרדת הטסט השנתי. מבחן הרשוי וצר מתח מיותר באוכלוסייה. הקטע המפחיד הוא כשאתה מתבקש על ידי קול העולה מן השאול להזיז את ההגה מצד לצד, ללחוץ על הבלמים ולמשוך הנדברקס.  אתה אף פעם לא יודע אם להזיז מעט או הרבה, לאט או מהר, ובעצם אין לך מושג מה הקול המסתורי רוצה ממך. גם אם צלחת את שלב א' בהצלחה תמיד יכולים להפיל אותך על סעיף הבלתי צפוי: אפוד לא זוהר מספיק, מספר דהוי, נורה שרופה או פח אשפה. הצעתי: תוסיפו לנו עוד 30 שקל לאגרה ועזבו אותנו באימא שלכם.

 

משרד האנרגיה

משר האנרגיה אני מצפה לטפל בדיוק בזה- שאין לנו אנרגיה. אין לנו כוח לקום בבוקר, ללכת לעבודה, לעשות קניות, לארח את המשפחה ביום שישי, ולהסיע את הילדים לחוגים  אנחנו עייפים, ומשוועים לאנרגיה.

 

משרד החוץ

לא ברור לי למה ההתעקשות על המשרד הזה, הרי אין לנו יחסים עם חלק גדול מהמדינות וגם מאירגון פיפ"א כמעט עפנו.  בשביל מיקרונזיה קנדה ואיי וונאטו חבל להחזיק משרד שלם, ובאמת אפשר להסתפק בסגנית. חשוב שהיא תושיט יד לשלום למנהיגי העולם אבל יהיה לה קשה עם שמירת נגיעה. נאלץ להסתפק בהינהון.

 

המשרד לבטחון פנים

עכשיו כשרוב משפחות הפשע נמצאות במעצר אולי כדאי שהשר החדש ישכן כל משפחה בבית כלא אחר כדי ליצור הפרדה. אפשר יהיה לקרוא לבתי הכלא על שם המשפחה הרלוונטי ואף לשים שלט בכניסה – ״ כאן גרים בכיף משפחת…״

 

משרד חינוך

שנים שמנסים לחנך את ילדינו להבנת הנקרא אבל מה עם הבנת הנשמע? כמה פעמים אני צריך להגיד כל דבר בבית הזה?? למה אף אחד לא מקשיב לי?!  למה לא מכבים אורות, לא שמים כלים במדיח, משאירים את החלב בחוץ, לובשים חולצה פעם אחת וזורקים לכביסה? הלו אני מדבר אתכם!  לגבי ההדלפות של מבחני הבגרות, אני מציע שהמשגיחים יהיו בודקים בטחוניים בוגרי נתב"ג שבכניסה לכיתה יתחקרו את התלמיד  ״ במה אתה נבחן? למדת לבד? מישהו נתן לך מבחן להעביר? יש לך בטלפון משהו שנראה כמו או מזכיר בחינת בגרות?".

 

איכות הסביבה.

מפעלים מזהמים, מיחזור ושטחים ירוקים זה הברור מאליו אבל תכל'ס צריך לטפל בחרא של הכלבים, של העטלפים של היונים ושל כל אותם בעלי כנף שמחרבנים לנו במרפסת ועל הגג של האוטו. כמו שאמר פעם חכם סיני משתינים עליך ואתה חושב שיורד גשם.

 

שר בלי תיק.

אל תעשה כלום. שמור על פרופיל נמוך, עטה על פניך מבט עסוק וצא מהתקופה הזו בשלום. תמיד יש סיכוי שיתפנה תיק אמיתי וכדאי שתשמור אנרגיה לרגע שבו תצטרך באמת להתחיל לעבוד. אם חסרה לך אנרגיה  פנה לשר הממונה.

 

 

יאיר ניצני הוא בעל נפלא ואב לשלוש. . חבר בלהקת תיסלם מ1980 וחובב מזון עתיר קלוריות. ניהל את חברת התקליטים הד ארצי בשנות ה80, מגיש בטלויזיה, וברדיו ,מרצה ועורך טיקסי חתונה אזרחיים. הוא נפגש עם קהל בערב בשם״ הולך פזור״ ברחבי הארץ. סיפרו הראשון ״מרים גבה״ המבוסס על הטורים הפופולריים שכתב 12 שנים ב״ישראל היום״ יצא לאור באוגוסט 2014 המשרד 035617711 הרצאות: 0545444428 פניות בנושא תיסלם באתר הלהקה www.t-slam.com, יאיר מחתן - באתר טקסים html/יאיר-ניצני./http://www.tkasim.org.il
  1. מירב אנג׳ל
    הקטע עם המכנסיי אופניים גדול!!! מטריד בהחלט

כתבו תגובה

*

captcha *