logo

למה נותנים שעורי בית להורים ? ועל חוק ההשתקה ועוד חוקים שצריך

אני בונה את בית המקדש

סיימתי את לימודיי בית הספר  לפי הרבה שנים. אם מתעקשים לקרוא למה שעשיתי לימודים . אבל מה שזה לא היה זה נגמר . עולם האקדמיה מסתדר נהדר בלעדיי והמשכתי הלאה. לאחרונה  מצאתי את עצמי עובר חווית לימודים נוספת עם ביתי. היא שבה מבית הספר עם פרוייקט מיוחד שבו היא והדגש הוא על היא , צריכה להכין מודל של בית המקדש. ביתי הציע לקחת קופסת נעליים לתקוע איזה נר ,לגזור איזה חלון ולכתוב למעלה בית המקדש אבל מיד הסברתי לה שאם רוצים להצליח בחיים , חשוב להשקיע ולתת למורה להבין שחקרת את הנושא לעומקו . הבת שלי הרימה גבה משכה כתף אמרה שאני חופר לה בראש וביקשה שאזוז מהמחשב כי אני מסתיר לה את הפייסבוק .חחחחחחחחחח

בנתיים לקחתי מחברת חלקה והתחלתי לשרטט את בית המקדש. ביתי היתה בטוחה שאני מצייר מהזיכרון כי מבחינתה הייתי שם כשהוא נחרב אבל כדי שזה יהיה אוטנטי פתחתי את ספר התורה וניסיתי להבין  מה הספציפיקציות של המבנה הקדוש.ניסיתי לשאול את ביתי באיזה פרק עסיקנן אבל בדיוק כשהפנתי את השאלה היא היתה בעיצומה של שיחת טלפון עם חברה וטרקה את הדלת בפני לא לפני שהיספיקה להגיד לי שאני מה זה כבד.דה!

בערב כשהבית נרגע פחות או יותר והילדה נרדמה אחרי היום הקשה שהיה לה הצעתי לאישתי  להתחבר  לפרוייקט. ישבנו על הניירות והיא הציע שניסע אחה"צ לנחלת בנימין מכיוון שיש שם כמה חנויות המתמחות בחומרים קרטוניים  ,קלקר מתנפח וקיסמים זעירים מסוג מסויים שמתאים לפרוייקט. למחרת ביטלתי פגישה חשובה והצעתי לביתי שתתלווה אלינו לנסיעה לחנות. ביתי הודיע לי שאני עושה מהפרוייקט שלה ממש סיפור מיותר, שיש לה מפגש שוקו עם חברות במקס ברנר  ושאעדכן אותה על התקדמות הפרוייקט כי צריך להגיש את זה ממש בקרוב " אבל תהיה קליל".

לקחתי שבוע חופש וניכנסתי חזק לפרוייקט. בן דוד רחוק שהוא מהנדס גוייס לעזור , חבר מעצב עבר לגור איתנו לכמה ימים ואני התחלתי להרגיש לא טוב. גם מהדד ליין המתקרב שיצר אצלי לחץ נפשי חזק וגם מחוסר שינה  שנכפה עלי בלילות  האחרונים של העבודה עם הקלקר .העובדה שלא התגלחתי וחוויתי רק כמה מקלחות ספורות לא תרמו להרגשה הקשה ולחיוורון בפני. חברים שרצו לקפוץ לקפה נדחו על ידינו בשאת נפש. "אנחנו בהגשת פרוייקט" אמרתי להם וביקשתי שיצלצלו רק אחרי חנוכה .ניסיתי להגיד לאישתי שאולי נרד מזה ונשלח פתק למורה שלכולנו יש שפעת אבל אישתי דחקה בי לסיים את המבצע " כי אתה תמיד מתחיל משהו ולא יודע לסיים"

את הבת שלי פגשתי פה ושם במהלך השבוע הקשה. פעם אחת היא חלפה על ידי עם קורקינט וסוכריה על מקל בפיה ובפעם השניה  כשנכנסתי לחדרה לשאול משהו על תאריך ההגשה ונתבקשתי לא להפריע כי היא "רואה עם חברות הפיג'מות בערוץ הילדים."

השבוע סיימנו את הפרוייקט בשלום . כמובן שהתחננתי למורה לדחייה של כמה ימים וקיבלתי. הציון על הפרוייקט אם מעניין אתכם 75, עם הערה של המורה כי "היופי בעבודה הוא בפשטותה ובכך שמורגש שלא הושקע מאמץ מיותר ולא נעשה נסיון להרשים בכח."

תהיה יפה ותשתוק

השבוע סערה התקשורת בקשר לחוק המכונה 'חוק ההשתקה' .למי שלא היה בארץ או שבדיוק היה תקוע בפקק צינור המים בדרך נמיר, נספר שמדובר בתיקון לחוק לשון הרע שקובע העלאת סכום הפיצוי למי שכביכול נפגע ממה שנכתב עליו, יחד עם החובה לפרסם את תגובת  האדם לפני שכותבים עליו ועוד כל מיני סייגים והתראות שמגבילים מאוד את חופש הביטוי.

 

מכיוון שאני מקורב למקורב אחר שמקורב לחברה שמקורבת לאשתו של אחד שיודע , אני יכול לספר לכם על עוד כמה חוקים שנרקמים בכנסת ממש בשעה זו  ואם לא אז רצוי שמישהו יחשוב עליהם ומהר כי אותי התופעות הללו מרגיזות כבר שנים.

 

חוק המחמאה. חוק שאוסר עליך להחמיא לאדם אחר לפני שבקשת את רשותו. למשל בחנויות בגדים. לא פעם רכשתי זוג מכנסיים והמוכר אמר לי ש" אני נראה מעולה וזה ממש מרזה אותי" מה שהתגלה בדיעבד כבולשיט מוחלט. שלא לדבר על 'את נראית מעולה' החנפני, או "הממולאים של אימא שלך מדהימים" השקרי, וכמובן "אתה בן 50? וואלק לא הייתי נותן לך 40" המזויף. החמאת לי בלי רשות? חכה חכה, אני אתבע לך ת'תחת.

 

חוק החזאי המאכזב .

נמאס מכל האנשים שמבטיחים דברים, נותנים לך תקווה ונעלמים. קחו את חזאי מזג האוויר. אתה יושב בשבת על המרפסת נצלה מחום ונזכר בהבטחות שלהם לסופשבוע גשום וחורפי. או הבעלים שאומרים לאישה "אני אוהב אותך" ולא מתכוונים או "אני אגיע הביתה בשבע" ומגיעים בשתים עשרה בלילה  או לפעמים בכלל לא. .שלא לדבר על התופעה המרגיזה של אלו שאתה שואל אותם מה שלומך והם עונים 'מצוין' בזמן שהם בתור ללשכת הסעד. או חברים שמבטיחים לקפוץ בערב ולא מגיעים למרות שכבר הכנסת לתנור מגש בורקס. די עם זה! חבוב התחייבת על משהו? תעמוד במילה או שתשלם.

 

חוק ההסתרה

למה צריך פרגוד בבחירות?  מיושן , תבוסתני ולא דמוקרטי. אם הייתי ראש ממשלה, הצבעה חשאית הייתה מעוררת בי חשד. אולי לא רוצים להצביע לי?  אין בעיה, תצביע למי שאתה רוצה אבל תן לנו לראות. מה אתה מסתתר כמו שפן?  אתה פוחד? האמת שיש לך סיבה.

 

אני בטוח שהחוקים האלה יהפכו את ישראל למקום שהרבה יותר נעים לחיות בו. ואם אני טועה תתבעו אותי

יאיר ניצני הוא בעל נפלא ואב לשלוש. . חבר בלהקת תיסלם מ1980 וחובב מזון עתיר קלוריות. ניהל את חברת התקליטים הד ארצי בשנות ה80, מגיש בטלויזיה, וברדיו ,מרצה ועורך טיקסי חתונה אזרחיים. הוא נפגש עם קהל בערב בשם״ הולך פזור״ ברחבי הארץ. סיפרו הראשון ״מרים גבה״ המבוסס על הטורים הפופולריים שכתב 12 שנים ב״ישראל היום״ יצא לאור באוגוסט 2014 המשרד 035617711 הרצאות: 0545444428 פניות בנושא תיסלם באתר הלהקה www.t-slam.com, יאיר מחתן - באתר טקסים html/יאיר-ניצני./http://www.tkasim.org.il

כתבו תגובה

*

captcha *